T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Tokat Reşadiye Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Tokat Reşadiye Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçemiz

Güncelleme Tarihi: 29/06/2020

                                                                                                     
Yeni Hastane binamız 03.03.2014 tarihinde temeli atılmış olup, 27.04.2016 tarihinde geçici kabulle yüklenici firmadan 50 yataklı hastane olarak teslim alınarak hizmete başlanmıştır.D grubu hastane olarak hizmet vermektir. 

 

Reşadiye Devlet Hastanemizde tarih itibari ile İç Hastalıkları, Çocuk sağlığı ve Hastalıkları, Aile Hekimi Uzmanları, Diş Poliklinikleri ve Acil servis ile Tıbbi Tahlil Laboratuvarı, Röntgen Laboratuvarı, Hemodiyaliz Ünitesi, Palyatif Bakım Ünitesi EKG ve Enjeksiyon, Kan alma olmak üzere sağlık hizmetlerini yürütmektedir.

Hastanemizde Sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde toplam 4 adet araç mevcut olup, bunlardan 1 tanesi Diyaliz hastalarının taşınmasında,1 tanesi Evde Bakım hizmetlerinde, diğer 2’si ise hasta naklinde ambulans olarak kullanılmaktadır.

Hastanemiz Mart 2015 tarihi itibari ile 1 araç 1 Doktor 1Hemşire 1Sağlık Memuru ve 1 Şoför ile Evde Sağlık Hizmeti vermeye başlanmış olup, hizmetimiz sorunsuz bir şekilde devam etmektedir

İlçemizde yaz aylarında nüfusun artışına bağlı olarak hasta sayımız da artmaktadır. Hasta sayısı artan birimlerimizden bir tanesi de Diyaliz Ünitesidir. Geçmiş yıllarda 6+1(6 kullanılan 1 yedek)  cihaz sayımız 10’a yükseltilmiştir. 2016 yılı ekim ayından itibaren ilçemize bağlı köy, belde ve merkezde ikamet etmekte olan diyaliz hastalarımızahizmet alım yöntemiyle 1 araç ve 1 şöför ile taşıma imkânı sunulmaktadır.