Tarihçemiz
07 Temmuz 2021

                                                                                                     
Yeni Hastane binamız 03.03.2014 tarihinde temeli atılmış olup, 27.04.2016 tarihinde geçici kabulle yüklenici firmadan 50 yataklı hastane olarak teslim alınarak hizmete başlanmıştır daha sonra yatak artırımı yapılarak 55 yatağa çıkarılmış olup,D grubu hastane olarak hizmet vermektir. 

 

Reşadiye Devlet Hastanemizde İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Aile Hekimliği, Kadın Doğum Polikliniği, Anestezi ve Reanimasyon, Diş Poliklinikleri ve Acil Servis ile Tıbbi Tahlil Laboratuvarı, Röntgen Laboratuvarı, Hemodiyaliz Ünitesi, Palyatif Bakım Ünitesi EKG ve Enjeksiyon, Kan alma, Kan Trasfüzyon Merkezi, Yenidoğan İşitme Testi, Evde Sağlık Hizmetleri, Diyetisyen olmak üzere sağlık hizmetlerini yürütmektedir.

Hastanemizde Sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde toplam 3 adet araç mevcut olup, bunlardan 1 tanesi Diyaliz hastalarının taşınmasında,1 tanesi Evde Bakım hizmetlerinde, diğer 1 tanesi ise hasta naklinde ambulans olarak kullanılmaktadır.

Hastanemiz Mart 2015 tarihi itibari ile 1 araç 1 Doktor 1 Hemşire 1 Sağlık Memuru ve 1 Şoför ile Evde Sağlık Hizmeti vermeye başlanmış olup, hizmetimiz sorunsuz bir şekilde devam etmektedir

İlçemizde yaz aylarında nüfusun artışına bağlı olarak hasta sayımız da artmaktadır. Hasta sayısı artan birimlerimizden bir tanesi de Diyaliz Ünitesidir. Geçmiş yıllarda 6+1(6 kullanılan 1 yedek)  cihaz sayımız 10’a yükseltilmiştir. 2016 yılı Ekim ayından itibaren ilçemize bağlı köy, belde ve merkezde ikamet etmekte olan diyaliz hastalarımızahizmet alım yöntemiyle 1 araç ve 1 şöför ile taşıma imkânı sunulmaktadır.